MENÜ

Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi

322 defa okunduYorumlanmadı, kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Amerika Birleşik Devletlerinde ABD İngilizce Eğitimi

Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi

Amerika Birleşik Devletlerinde (Kısaca ABD) İngilizce eğitimi alıp, kariyer yapmak herkesin  hayalidir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsunuz fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız, ABD’de dil eğitimine ilişkin kapsamlı bir rehber olacak “Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi” yazımızı dikkatlice okuyun.

Amerikan Rüyası yaşamak ve ABD’de İngilizce öğrenmek mi istiyorsun? Nereden başlayacağından emin değil misin? Vize ve göçmenlik bilgileri sizi şaşırtıyor mu? Ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını ve nerede kalabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Bu kılavuzu, ABD’de İngilizce eğitimi almanıza ve sizin için mükemmel bir dil okulu bulmanıza yardımcı olması için hazırladık! Bu kapsamlı rehber, sorularınızın tümünü veya en azından çoğunu yanıtlayacak içeriğe sahiptir ve aklınızda bulunan ek sorularınız için memnuniyetle yardım edeceğiz.

Bu kılavuzda aşağıdakileri öğrenebilirsiniz:

 • Neden ABD’de İngilizce eğitimi almalısın?
 • Vize işlemleri ve göç hakkında bilgi.
 • ABD’de İngilizce eğitimi için ne kadar para kazanmanız gerektiğine dair bir tahmin.
 • Konaklama seçenekleriniz nelerdir?
 • Sizin için mükemmel bir dil okulu nasıl seçilebilir?
 • ABD hakkında gerekli bilgiler.
 • ABD’deki en popüler yerler.
 • Ana şehirlere odaklanın – New York, Boston ve San Francisco.
 • Yurtdışında dil eğitimi için nasıl hazırlanmalıdır?
 • Yurtdışındaki ilk 24 saatiniz.
 • Acil durumda yararlı bilgiler.

Neden ABD’de İngilizce Eğitimi Almak İstiyorsunuz?
Konuşulduğu ülkede yabancı bir dili öğrenmek oldukça kolay. Çünkü kaçmanın hiçbir yolu yok! ABD’de İngilizlerle ve Amerikan kültürünle çevrili olacaksınız. Amerikan Rüyasını gerçeğe dönüştürmek ve ABD’nin filmlerde gösterilenlerle gerçekten aynı olup olmadığını öğrenmek için mükemmel bir fırsatı yaşamış olacaksınız.

Birçok insan ABD’de eğitim almayı tercih etti ve her yıl, Birleşik Devletler’deki uluslararası öğrencilerin miktarı artmakta ve giderek artan sayıda akademisyen yetişmekte ve master yapmak için Birleşik Devletlere gelmektedir. Bilgi ve tecrübelerini genişletmek isteyen öğrenci ve akademisyenler eğitim alanında mükemmellik seviyesinde ünlü olan Birleşik devletleri seçti. En popüler uluslararası öğrenci yeri olmaktan ötürü ABD, üst düzey eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Çalışmalarınıza başlamadan önce ABD’de Yoğun İngilizce Programlarına katılabilirsiniz.

Amerika; İngilizce okumak için çok popüler bir yer olduğundan okul ve eğitim seçenekleri oldukça fazladır. Bu nedenle, program, süre, yoğunluk, eğitim grubu büyüklüğü, şehir ve maliyet gibi tüm gereksinimlerinize en uygun mükemmel İngilizce okulunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

ABD’de görülüp gezilecek çok fazla yer ve mekan mevcut. Bu onu yurtdışında hedef olarak mükemmel ve popüler bir eğitim yeri haline getiriyor. Eğitimle öğrenmeyi birleştirin ve ABD’de İngilizce eğitiminde hayat boyu anlatabileceğiniz maceralara koşun.

ABD Öğrenci Vizesi Bilgileri
ABD’de dil kursu almak için bir Öğrenci Vizesi almanız gerekir. F-1 Vizesi, üniversiteye veya kolej, lise, özel ilkokul, seminer, konservatuvar veya bir dil eğitimi programı da dahil olmak üzere başka bir akademik kurum (sonuncusu size uygulanacaktır) katılmak isteyen öğrenciler için geçerlidir. Vize başvuru işleminizin basamakları bağlı bulunduğunuz ülkenin elçiliğindeki işlemlere bağlıdır. Size en yakın Birleşik devletler elçiliğini bulmak, adres, iletişim ve ABD Öğrenci Vizesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu web sitesini ziyaret edin. Öğrenci Vizesi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz . Amerika öğrenci vizesi başvuru sürecinin birkaç ay sürebileceğini unutmayın, bunun için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun.

ABD’de öğrenim ücreti nedir?
ABD’de İngilizce eğitimi, farklı maliyet türleri ile ilişkilendirilir. Ana maliyetler şunları içerir:

 • ABD’ye gidiş dönüş uçak bileti ücretleri
 • İngilizce Dil okulu ücretleri
 • Ek materyaller (kitaplar, defterler vb., Dil okulu ücretlerine dahil değilse)
 • Konaklama
 • Gıda
 • Şehri dolaşmak (toplu taşıma gibi)
 • Genel harcama (boş zamanlarında ne yapmak istediğinize bağlı olarak)

Haftalık İngilizce öğrenimi için dil kursları ücretleri yaklaşık 500 dolardır, konaklama ve yemek yiyebileceğiniz bir dersi haftada 1000 $ ‘ın altında tutabiliriz.

Fiyatlar, çalışmayı seçtiğiniz şehir, sınıf başına ortalama öğrenci sayısı, yılın zamanı, özel gereksinimleriniz ve diğer pek çok faktörü de içeren birçok değişkene bağlıdır. Ayrıca malzemeler için fazladan ödeme yapmanız gerekebileceğini de düşünmelisiniz. Herhangi bir istenmeyen sürprizden kaçınmak için almak istediğiniz dersi onaylamadan önce okullardan size yazılı olarak tam bir fiyat dökümü sunmalarını söylemelisiniz.

Yemek, ulaşım ve genel harcamaları içeren maliyetler haftada 150 $ ‘dan başlar ve ihtiyaçlarınıza ve planlarınıza bağlı olarak artar.

Örnek tahmini yaşam masrafları:

Ulaşım Maliyetleri
New York City (7 günlük sınırsız geçiş metrosu için diğer mevcut seçenekler şunlardır: 30 günlük geçiş, yolcu başına ödeme ücreti metrosu) 31 dolar
Boston (metro, yerel otobüs, feribot ve demiryolu için haftalık bağlantı kartı geçişi) 19 dolar
San Francisco (7 günlük ziyaretçi geçişinde ) 40 dolar

Yemek Maliyetleri
Öğlen yemeği içki menüsü; 16 dolar
Bir fast-food restoranında yemek; 8 dolar
jambonlu ve peynirli sandviç; 3 dolar
Tatlı / şarap / bira; 5-7 dolar

Genel Harcama
Filmlere bilet; 13-15 dolar
Soğuk algınlığı için ilaçlar; 8 dolar
Diş macunu; 3 dolar
Aylık cep telefonu fiyatı; Hazır SIM (Sınırsız konuşma, metin ve 1 GB veri içeren 14 günlük SIM kart; diğer seçenekler arasında 7 gün ve 30 günlük fırsatlar yer alıyor) 35 dolar

ABD’de Öğrenci Yurdu
ABD’de yurtdışında eğitim görürken kampüs yurtlarında (yurt odaları), özel odaları, ortak odaları veya daireleri kiralamak, evde kalma (Okulun mevcut konaklama seçeneklerini öğrenin), pansiyon veya otel kiralamak için öğrenci konaklama seçenekleri vardır.

Uygun fiyatlı konaklama masrafları şu şekildedir: New York’ta bir ay boyunca kiralanan, Boston’daki özel bir oda için 1000 $ ve San Francisco’da paylaşılan bir oda için 1000 $ civarında. ABD’de yurt odası kiralama ortak banyolu özel bir oda için haftada yaklaşık 250 $ ‘dır.

Konaklama ile birlikte rehberlik için dil okulunuza danışın. Sizin için hazırlanmış yerleri öneriyor olabilirler ve size en iyi seçenekler ve bütçe alternatifleri konusunda tavsiyelerde bulunabilirler.

Senin İçin Mükemmel Bir Dil Okulu Nasıl Seçilir?
ABD’de bir dil okulu seçmeden önce düşünmeniz gereken birkaç şey var. Şehre karar vermek önemli bir seçimdir. Farklı eyaletlerde ve şehirlerde farklı değişkenler var ve bunu aklında tutmalısınız. Ayrıca örneğin New York gibi daha büyük merkezi ve turistik şehirlerde yüksek maliyetlerle karşılaşırsınız. Yurtdışında eğitim öğrenmeyi getiriyor, öğrenmenin getirdiği gezip dolaşma isteği eğlence ile birleştiriyor. Bu nedenle okumak için seçtiğiniz şehirde hangi etkinliklerin ve ilgi noktalarının bulunduğunu kontrol edin.

Dil okullarının teklifleri, fiyatları ve programları hakkında bilgi edinmek için her okulla doğrudan temasa geçin. Çoğu dil okulları uluslararası öğrencilerle ilgili deneyim sahibidir ve vize, barınma ve daha pek çok konuda sizleri bilgilendirip ve yardımcı olmaya hazırdır. Sizin için doğru olan dersin türü hakkında düşünün – genel İngilizce, iş İngilizcesi, sınav hazırlığı veya yoğun İngilizce mi olacak? İhtiyacınız olanı ve yeni kazanılan becerilerinizi nasıl kullanmayı planladığınızı düşünün. Kursun ne kadar süreyle (1-2 hafta veya daha uzun süreyle) kalmasını ve haftanın kaç saat ders almasını istersiniz? Haftada 30 saat yoğun bir kurstur ve 15 saat daha rahat bir gezi ve sosyalleşme olanağı sağlar. Beklentilerinize ve isteklerinize en uygun eğitim planınızı oluşturun.

Sizin için mükemmel bir okulu seçmenin en iyi yolu, öğrencilerin yorumlarını okumaktır. Bilinçli kararlar verebilir ve aynı işlemi gerçekleştiren diğer öğrencilerin deneyimlerine dayanarak gereksinimlerinize gerçekten uyan okulları seçebilirsiniz. Bağımsız yorum kaynakları veya öğrencilerin yorumlarının denetlenmeden okullar hakkında konuşabileceği bir yer bulmaya çalışın. yabancidilegitim.com , bunu yapabileceğiniz bir yerdir ve öğrencilerin bir inceleme yazmak için bir sosyal medya profili ile oturum açmaları gerektiği için tüm değerlendirmelerin orijinal olduğundan emin olabilirsiniz .

Buradaki bağlantıya tıklayarak mükemmel dil okulunu bulmakla ilgili çok daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yaklaşık – ABD Hakkında Her Şey
Burada ABD ile ilgili bazı ilginç ve değerli gerçekleri bir araya getiriyoruz:

 • ABD’de 320 000 000’den fazla insan yaşıyor.
 • ABD’de 50 eyalet var. Rhode Island en küçük devlettir ve Alaska en büyük devlettir.
 • Bütün devletler arasında önemli ölçüde bölgesel farklılıklar vardır. Farklılıklar aksan, gıda, kanunlar, gelenekler vb. için geçerlidir.
 • Bahşiş verme zorunlu değildir, ancak genellikle Amerikalı insanlar diğer ülkelere oranla %20 daha fazla bahşiş verir.
 • Milli parklar gerçekten muhteşem, en yakın milli parkı ziyaret ettiğinizden emin olun.
 • ABD’nin metrik sistemi kullanmadığından dolayı sıcaklığı Celsius cinsinden ölçtüğünü unutmayın.
 • ABD o kadar büyük ki hava koşullarının her eyalet için çok farklı olduğunu hatırlamanız gerekiyor.
 • Her şey daha büyük, özellikle gıda porsiyonları, bu nedenle sağlıklı kalmak için dikkatli olun.
 • Spor özellikle ABD’de önemli – beysbol, basketbol, ​​buz hokeyi ve futbol. Eğlenceye katılın ve gerçek Amerikan deneyimi için bu sporların birisini canlı olarak izleyin.
 • Çoğu fiyatlara vergi dahil değildir, bu nedenle nihai maliyetin biraz daha yüksek olabileceğini unutmayın.

 

New York’ta Çalışma

New York City hakkında bilmeniz gerekenler
New York, ABD’nin en büyük şehridir ve dünyanın en büyük kentlerinden biridir, ülkenin doğu kıyısında yer alır. Finans, ticaret, sanat, moda, eğlence, medya, eğitim, teknoloji ve araştırma merkezi olarak adlandırmamız yanlış olmaz.

New York şehrine gittiğinizde aşağıdaki yerleri kesinlikle gezmenizi tavsiye  ediyoruz.

 1. Özgürlük Anıtı
 2. Times Meydanı
 3. Empire State Binası
 4. Central Park + Hayvanat Bahçesi
 5. Metropolitan Museum of the Art (MET)
 6. Grand Central İstasyonu
 7. Rockefeller Center
 8. Brooklyn Köprüsü
 9. Yüksek Hat Parkı
 10. Modern Sanat Müzesi (MoMA)
 11. Guggenheim Müzesi
 12. Radyo Şehri Müzik Salonu
 13. Ellis Adası
 14. Madison Square Garden
 15. Coney Adası
 16. Pil Parkı
 17. Staten Island Feribotu
 18. Aziz Patrick Katedrali
 19. Chrysler Binası
 20. Yankee Stadyumu
 21. Brooklyn Botanik Bahçesi

New York’ta Ucuz Yerler
Gösterişli ve lezzetli yiyecekler yemek için pahalı restoranlar ve kafeler seçmenize gerek yoktur. Amerika’da bir çok yer rekabetçi fiyatlar için kaliteli yemekler sunmaktadır.

Joe’s Pizza – 2.75 $ ‘a düz peynir pizza bir dilim ve 3.50 $’ lık ek ile bol malzemeli seçeneği alın.
Il Bambino – Kızarmış tavuk panini 10 dolara alınabilir, daha ucuz seçenekler de olabilir (crostinis ve paninis seçimi).
Parm – Tavuk parm sandviç rulo için 11 $.
Zabb Elee – Tai mutfağı – Balıklı ve köri soslu erişte için $ 11,50.
Littleneck – Deniz ürünleri restoranı – New England usulü kremalı tavuk için 8 dolar.
Blue Collar – Hot-dog bar – yeşillikli bir sığır etli hot-dog  2.75 dolar.
Taquitoria – Meksika usulü Taco yeri – 5 taco (rulo taco veya friend taco menüsü) 9 dolar.
Mimi Cheng’s – Otantik Tayvan ve Çin yemekleri – 10 dolara kızartılmış veya haşlanmış köfte alın.
Sky Cafe – Endonezya mutfağı – Tavuk ve makarna yemeği 7 $.

New York’ta Gezi ve Ulaşım
New York’ta metro, otobüs, taksi, araba, tramvay, feribot ve bisiklet gibi ulaşım seçenekleri çoktur. Mevcut ulaşım araçlarını tercih ederek daha düşük ücretlerle ulaşım ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

 

boston eğitim
Boston’da Çalışmak
Boston hakkında bilmeniz gerekenler
Boston, Massachusetts doğu kıyısında bulunur ve ABD’nin en eski şehirlerinden biridir. Boston’un yüksek öğrenim merkezi olarak tanınan Üniversitelerin ve Kolejlerin bolluğu nedeniyle Atlantik Okyanusu kıyısında kurulmuştur.

Boston’da Mutlaka Görülmesi Gerekilen Turistik Yerler

 1. Özgürlük Yolu
 2. Boston Ortak
 3. Fenway Parkı
 4. Kamu Bahçe
 5. Güzel Sanatlar Müzesi (MFA)
 6. Yeni İngiltere Akvaryumu
 7. Bilim Müzesi
 8. İhtiyati Kule
 9. USS Anayasası
 10. Bunker Tepesi Anıtı
 11. Eski Devlet Binası
 12. Harvard Doğa Tarihi Müzesi
 13. Boston Harbor Adaları Ulusal ve Eyalet Parkı
 14. Boston Limanı
 15. Boston Donanması Bahçesi
 16. Trinity Kilisesi
 17. Harvard Sanat Müzesi
 18. Harvard Üniversitesi’ndeki Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi

Boston’da Ucuz Yerler
Sullivan’s – Deniz ürünleri ve ızgara. Istakoz rulo için 12,95 $ ve clam chowder için 5,95 dolar
T. Anthony’s – İtalyan tarzı pizza ve daha fazlası. 12 “peynir pizzasını 8,65 dolara satar ve yaklaşık 7 dolara tamamlar.
Zaftigs – Burgerler , sandviçler, salatalar, ızgaralar ve daha fazlası. 8.95 Dolar için BLT’yi alın.
Saus – Her şey sıfırdan yapılmıştır. Poutine (peynir ve sos ile tepesinde kızartması) pastırma ile $ 8.25.
Roxy’s Grilled Cheese – Çeşitli ızgara peynir sandviçleri. 5 pound için üç peynir al.
Al’s Cafe – 9 dolara her türlü Submarine sandwich.
Lulu’s Allston – 12 dolara kavrulmuş hindi burgeri.
Mela – Modern Hint Mutfağı. Dana coconut köri 14 $ için alın.
Anna’nın Taqueria – Tacos, burrito, quesadillas ve daha fazlası. Seçtiğiniz bir dolgu ile 7,25 dolara büyük bir quesadilla.
Lezzetli Burger – 5,95 $ için pastırma cheeseburger alın.

Boston’da Gezi ve Ulaşım
Boston’daki ulaşım seçenekleri arasında metro, demir yolu, otobüs ve tekneler bulunmaktadır. Daha programları, ücretler, gezi planlayıcısı ve hakkında bilinmesi gerekenleri buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

san francisco eğitim

San Francisco Hakkında Bilmeniz Gerekenler
San Francisco, California eyaleti ve San Francisco Yarımadası’nda ABD’nin batı kıyısında bulunmaktadır. Manzarası oldukça harikadır,  şehir engebeli bir arazi üzerine kuruludur. Buradaki en popüler şehirlerden biri olan İkiz Tepeleri bulacaksınız.

San Francisco’da Mutlaka Görülmesi Gereken Turistik Yerler

 1. Golden Gate Köprüsü
 2. Alcatraz Adası
 3. Balıkçı Rıhtımı
 4. Altın Kapı Parkı
 5. Union Meydanı
 6. California Bilim Akademisi
 7. Exploratorium
 8. San Francisco Feribot Binası
 9. Körfez Akvaryumu
 10. San Francisco Başkanlığı
 11. İkiz Tepe
 12. San Francisco Asya Sanat Müzesi
 13. Japon Çay Bahçesi
 14. Güzel Sanatlar Sarayı Tiyatrosu
 15. Onur lejyonu
 16. Muir Woods Ulusal Anıtı
 17. San Francisco – Oakland Körfezi Köprüsü
 18. Angel Adası

San Francisco’da Ucuz Yerler
Balompie Cafe – Tavuk göğsü ile ızgara soğan $ 9.95.
4505 Burger ve Barbekü – Barbekü sandviçi 9.75 dolara.
Golden Boy Pizza – Kombinasyon dilimleri 3.75 dolarlık bir toptan bol miktarda.
Sıcak Sos ve Panko – Tavuk ve soslu gözleme sandviçi 7.49 dolara alabilirsiniz.
Mekong Kitchen – Kızarmış imparatorluk rulolarını 7,95 $ karşılığında alın.
Yummy Yummy – Balık kızartması 8,50 dolara.
Curry up now – Burrito tereyağında tavuk $ 9’a.
Pearl’s Deluxe Burgers – Peynir ve pastırma ile 6: 49 $ için mini lüks alın.
The Boys ‘Deli – 9.99 dolarlık bir İtalyan gold menü alın.
Rosamunde Sosis Izgarası – 8,50 $ için bir fransız rulo Izgara sosis.

San Francisco’da Gezi ve Ulaşım
San Francisco’daki ulaşım araçları arasında otobüsler, trenler, teleferik, sokak pistleri ve daha fazlası bulunur. Taşıma araçları, tarifeler ve ücret tarifeleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim için hazırlanıyor iseniz
Yurtdışında eğitim ile ilgili stresi azaltmak, mümkün olan en iyi zamana sahip olmanızı sağlamak için kendinizi yurtdışı eğitim deneyiminize hazırlayın. Yurtdışında eğitim yapmaya hazırlanırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır;

· Sizin için mükemmel bir okul seçin – sizin gibi diğer öğrencilerin yorumlarını okumalısınız ve öğrenmek için bilinçli bir karar vermelisiniz. Sizin için en önemli adım dil okulunu veya okuyacağınız kurumu belirlemenizdir.
· Evrak işi – Bir izin veya vizeye ihtiyacınız olup olmadığınızı öğrenin, seyahat sigortası yaptırmayı düşünün ve hazırlamanız gereken diğer evraklar için dil okulunuza danışın.
· Araştırma – Ziyaret etmeyi seçtiğiniz yer hakkında araştırma yapın. Hava koşulları, popüler yerler, ilgi çekici yerler, nereden yardım alacağınız, ulaşım seçeneklerini ve daha pek çok şey hakkında bilgi edinin.
· Konaklamanız için rezervasyon yaptırın – ihtiyaçlarınıza en uygun ve en uygun konaklama yerini seçin. Seçtiğiniz konaklama türü için doğru malzemeleri paketlediğinizden emin olun.
· Uçuşunuzu yaptırın – En iyi fiyatları almak için uçuşunuzu önceden ayırtın. Gemide ve uçakta hangi bagaja izin verildiğini iki kez kontrol etmeyi unutmayın. Uluslararası havacılık örgütü IATA’ya göre uçak içerisine (cabin bag) 100ml den fazla sıvı parfüm, deodorant ve benzeri sıvı madde sokulmadığını unutmayın.
· Doktoru ziyaret edin – Doktorunuz tarafından kontrol edin ve sağlıklı ve seyahat etmeye hazır olduğunuzdan emin olun.
· Planlama finansmanı – bütçenizi bu kılavuzdaki bilgilere dayanarak tahmin edebilirsiniz. Beklenmedik masraflar için fazladan bir miktar para bulundurmayı unutmayın.
· Ambalaj – Sizinle birlikte yanınıza almanız gereken şeyleri düşünün. Hava koşullarını ve bagaj alanınızı düşünün. Çok fazla şey almayın ve hediyelik eşyalar için çantanıza biraz boşluk bırakın.
· Temas halinde olmak – Aileniz ve arkadaşlarınızla nasıl iletişim kuracağınızı planlayın, onlara bunu söylemeyi unutmayın!

Yurtdışında ilk 24 saat
ABD’deki ilk 24 saatiniz en zorlu olacak. Stresin ortadan kaldırılması için yapabileceğiniz en iyi şey hazırlanmanızdır. Havaalanından kalacağınız yere giden yolunuzu planlayın – taksi yoksa otobüs mü kullanacaksınız? Okula nasıl gideceksiniz? En kısa zamanda dil okulunuza bilgi vermek iyi bir fikirdir; çünkü gerekli tüm bilgileri sizinle paylaşacak ve yaşadığınız tüm sorunlarda size yardımcı olabilirler. Onlara tüm sorularınızı sorun. Dil okulları uluslararası öğrencilerle ilgili çok fazla tecrübesi vardır ve sizin için önemli bir bilgi kaynağıdır. Toplu taşıma araçlarını ilk günden önce kullanmayı planlıyorsanız, hangi durak noktalarının açılıp kapanacağını ve bir bilet satın almanın nerede olduğunu bildiğinizden emin olun. Tüm önemli bilgileri okulun adını, adresini ve telefon numarasını ve konaklama yerinizi  ve açılış kapanış saatlerini kaydedin ve telefonunuzun için powerbank bulundurmayı unutmayın. En rahatsız edici anda şarjının biterek iletişim kurmanıza engel olmasını önleyecektir. Her yerde internet erişiminiz olmayabilir, kafelerde ve diğer yerlerde ücretsiz Wi-Fi noktaları arayabilirsiniz. Utangaç olmayın ve birisinden bilgi ya da yardım isteyebileceğinizi unutmayın.

Acil durumda yararlı bilgiler
911 ABD’deki acil durum numarası olup, görevli bir ambulans, polis veya itfaiye gönderebilir. Herhangi bir kamu telefonundan ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Tıbbi yardıma ihtiyacınız olmasına rağmen yürümek mümkün ise en yakın doktor ofisine veya hastaneyi ziyaret edebilirsiniz. Ancak hastanelerde acil tedavilerin ücretsiz olmadığını unutmayın.

Çok yüksek olabilen gereksiz maliyetleri ortadan kaldırmak için seyahat ve sağlık sigortası yaptırın.

Yorum Yaz