MENÜ

Cep Telefonunuzu Kullanarak İngilizce Öğrenin

91 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları ve Teknikleri

Cep Telefonunuzu Kullanarak İngilizce Öğrenin

İster bir sınava hazırlanın, ister eğitim için İngilizce öğrenin, cep telefonunuz İngilizceyi geliştirmenize yardımcı olacak harika bir araçtır. Akıllı telefonunuz varsa, karşıdan yükleyebileceğiniz birçok uygulama mevcuttur. Ancak telefonunuzu diğer birçok ilginç yolla da İngilizce öğrenmek için kullanabilirsiniz.

1. Ayarlarınızı değiştirin
Akıllı telefon ayarlarınızı İngilizce olarak değiştirin. Bu size anlık günlük okuma pratiği verecektir. Bir film veya TV programını telefonunuza gönderin. İngilizce olarak izlediğinizden emin olun – alt yazı olsun veya olmasın. Deneyin, yeni kelimeleri ne kadar çabuk öğreneceğinize şaşıracaksınız.

2. Resim çekme
Çevrenizdeki dünyadaki İngilizce kelimeleri öğrenmenize yardımcı olmak için sokakta gördüğünüz nesneleri, öğeleri ve eylemleri çekin. Sonra eve giderken aldığınız resimleri inceleyebilir ve bunları İngilizce olarak nasıl tarif edeceğinizi bulmak için sözlükleri İnternet aracılığı ile bularak kullanabilirsiniz. İngilizce dersi alıyorsanız, öğretmeninize de danışabilirsiniz.

3. Telaffuz telaffuz
Telaffuzu güç olan kelimeler bulduğunuzda, bir liste yapın ve öğretmeninize veya arkadaşınıza İngilizce söyleyip sormalarını rica edin. İngilizce Telafuzlarını telefonunuza kaydedebilir ve boş zamanlarında sözcükleri uygulayabilir ve tekrarlayabilirsiniz.

4. Ders notları hazırlama
Bazen ders sırasında tahtada bir çok önlemli notlar veya yazılar olabilir. Sınıfta bu yazıları defterinize yazmak için uğraşmak yerine, öğretmeninizden bir fotoğraf çekip çekemeyeceğinizi sorun? Sonra, eve döndüğünüzde fotoğraf aracılığı ile önemli ders notlarını defterinize kopyalayabilirsiniz. Bu, ders içeriğini gözden geçirmeye yardımcı olmak için çok yararlı bir yoldur.

5. Sosyal olmak
İngilizce sosyal medya kullanın. İlgilendiğiniz bir konu hakkında bir sayfa bulun ve İngilizce olarak yorum yapın. Yazma becerilerinizi, okuma becerilerinizi uygulayabilir ve aynı anda global bir topluluğun parçası olabilirsiniz.

Telefonunuza uygulamasını indirmek isteyebileceğiniz diğerlerinden bir adım öne çıkan ve İngilizce öğrenmenize faydalı olacak uygulamalar şunlardır.

İngilizce öğreten uygulamalar LinguaLeo, Penpaland, Vocapro ve Duolingo. Bu uygulamaları deneyerek beğeninizi en çok kazanan uygulamayı yorumlamanızı rica ediyoruz.

Cambridge İngilizcesi

Cambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi, Cambridge Üniversitesi’nin bir parçasıdır. Cambridge English: First (FCE) ve Advanced (CAE) gibi dünya standartlarında İngilizce öğrenin.

 

Yorum Yaz