MENÜ

Hızlı Dil Öğrenme Teknikleri

240 defa okundu1 defa yorumlandı, kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Daha hızlı nasıl yabancı dil öğrenirim?

Hızlı Dil Öğrenme Teknikleri

Globalleşen Dünya’da dil öğrenmek lüksten daha çok bir gereksinim aldı. Her şeyi çabucak yapıp hayatımızı en güzel biçimde şekillendirmek istiyoruz. Bu yüzden dolayı “Herhangi bir dili nasıl daha hızlı öğrenirim?” sorusu aklınızı cezbediyor. Herhangi bir dili daha hızlı nasıl öğrenebileceğinizi ve mükemmel dil okulunuzu burada bulmayı öğrenin!

Yabancı dil öğrenmeyi hızlandırmanın başlıca bazı temel noktaları vardır. Kararlı olmak, düzenli çalışmak daha hızlı bir şekilde dil öğrenmenize yardımcı olur ve amacınıza hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur. Organize olmak, eğitim planı oluşturmak ve eğitime yeteri kadar zaman ayırmak bir yabancı dili daha hızlı öğrenmenize yardımcı olur.

Doğru Kelimeyi Öğrenin
Doktor olmayı planlamıyorsanız, insan anatomisini başka bir dilde ezberlemek hayatınızın bir misyonu değilse, bazı kelimeleri anadilinizde dahi bilmiyorsanız, o zaman ikinci bir dilde de öğrenmenin anlamı yoktur. Günlük hayatta en sık karşılaşabileceğiniz, sık kullanılan kelimeleri öğrenin.

Kelime Bilgisini Doğru Şekilde Öğrenin
Yeni bir kelime öğrenirken onunla üç cümle kurun. Daha iyi hatırlamanıza yardımcı olacak ve onu nasıl kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bir sözlük defteri başlatmak, yeni kelimeleri takip etmek ve yeni kelimeleri defterinize not tutmak yeni kelimeleri öğrenmek için harika bir yöntemdir.

Günlük Pratik
Haftada 2,5 saat pratik yapmak yerine, her gün 30 dakika boyunca pratik yapmak çok daha iyidir. Sıklıkla yapılan pratikler yoğun pratikten çok daha akılda kalıcı olmaktadır. Bu sayede öğrendiğiniz şeyler beyninizde her zaman taze tutuluyor. Unutmayın ki dil öğreniminin temeli tekrardan, sosyal iletişimden ve pratikten ibarettir.

Hataları Kucakla
Yeni bir dil öğrenirken ister istemez bazı hataları yapacaksın. Muhtemelen bir sürü hata. Bu sebepten dolayı hata yapma korkusu ile asla yabancı dil ile iletişime geçmekten korkmayın. Bu konuda büyük bir çaba göstermek yerine, hatayı benimseyin ve hatayı düzeltmek için daha sık tekrar yapın.

Kaynaklarla Yaratıcı Ol
Dersler, sınıflar, kitaplar ve alıştırmalar her seferinde sıkıcı olabilir. Kullanabileceğiniz birbirinden farklı harika seçenekler olduğunu asla unutmayın! Yabancı bir müzik dinleyin, alt yazı içeren dizi serileri veya filmleri seyredin, bir kitap okuyun (henüz yeni başlangıç ​​yapıyorsanız bir çocuk veya genç kitabı okuyabilirsiniz), dergileri okuyun.

Konuş, Dinle, Oku ve Yaz
Dilin tüm unsurlarına odaklanmak, sizi geride tutacak bir şeydir. Birini atlarsan, zayıf yönün olur. Bu yüzden dört yönlü eğitim planı oluşturmalısınız. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma için gerekli zamanı yeteri ayırın. Kendinize karşılıklı olarak iletişim kurabileceğiniz veya aktivite yapabileceğiniz yabancı bir dil dostu buldunuz. Gittiğiniz yerlerde dil değiş tokuşuyla meşgul olabilirsiniz; bu kişi aynı zamanda ana dili olabilir (en iyisi onlar olur).

Yorum Yaz
1 Yorum
  • ahmet yıldızCevapla

    Alper ellerine sağlık. Eğitim önemli merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım

    May 24, 2017 21:16