MENÜ

İngiltere’de Üniversitede okumak için gerekli İngilizce Sınavı Hangisidir?

151 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

İngiltere'de Üniversitede okumak için gereken İngilizce Sınavı

İngiltere’de Üniversitede okumak için gerekli İngilizce Sınavı Hangisidir?

İngiltere’de eğitim almak için başvurmayı düşünüyorsanız muhtemelen kendinize şu soruyu soruyorsunuzdur:

  1. Hangi İngilizce sınavı bana İngiltere’de Üniversite eğitimi için gerekli becerileri kazandıracak?
  2. Almış olduğum İngilizce eğitimi Yurtdışında bir Üniversite okumak için yeterlidir mi?
  3. Öğrenci vizem için İngilizce sınavına girmek zorunda kalacak mıyım?
  4. İngiltere’de üniversite okumak için gereken sınavlar hangileri?
  5. Üniversitem, İngilizce becerilerimi kanıtlamamı sınav sonucu ile ister mi?

Cambridge English: Advanced (CAE) , binlerce öğrencinin İngiltere’deki üniversitelere başvurmasına ve onlardan en iyi şekilde yararlanmak için kendilerine beceri ve güven sağlamalarına yardımcı oldu.

Üniversite için doğru İngilizce seviyesi
Cambridge İngilizce: İleri (CAE) düzeyi C1 odaklanmıştır CEFR’in . Bu lisans düzeyinde akademik çalışma için gereken seviyedir. Sınava hazırlanmak, size ihtiyacınız olan güven ve derinlemesine İngilizce becerileri kazandırır.

  • Denemeler yazıyorum
  • Geniş bir malzeme yelpazesini okurum
  • Derslere ve seminerlere katılabiliyorum
  • İngilizce konuşulan bir çevrede gündelik ihtiyaçlarımı kolaylıkla karşılıyorum.

Cambridge English’den Petra Olsson, “Doğru İngilizce dil becerilerine sahip kişiler, farklı bir ülkede eğitim görmek için olumlu bir deneyim kazanmanın arasındaki farkı genellikle kendileri yaratabilir. ” Cambridge English: Advanced (CAE) ‘i tasarladık ve doğru düzeye odaklandı. Testi geçenler, İngilizce olarak zahmetsizce iletişim kurabildiklerini ve bu sayede kendilerine büyük bir güven kazandıklarını belirtiyorlar.”dedi.

SELT Sınavına Gerek Yok
Bazı yurtdışı öğrenciler İngiltere vizesi için başvurmak için Güvenli İngilizce Dil Testi (SELT) almakla yükümlü iken, derece düzeyindeki kurslara başvuracak çoğu öğrencinin bu sınava girmelerine gerek yoktur. Ancak İngiltere üniversiteleri veya kolejleri, İngilizce becerilerinin kursu tamamlamak için yeterli olup olmadığını kanıtlamasını isteyecektir.

Cambridge İngilizce: İleri Düzey (CAE) Sertifikası İngiltere üniversitelerinin % 100’ü tarafından kabul edilmektedir.
Tüm İngiltere üniversiteleri, Cambridge CAE sahip öğrencilerin başarılı bir eğitim için doğru İngilizce becerisine sahip olduğunu bildikleri için İngilizce yeteneğinin kanıtı olarak Cambridge İngilizce sınav sonucu (İleri Düzey) (CAE) kabul eder. Ayrıca, Cambridge İngilizce: İleri (CAE) sertifikanız, üniversite başvurunuza 32 UCAS Tarife puanı verebilir.

Nisan 2015 ile Temmuz 2016 tarihleri ​​arasında yapılan bir araştırmaya göre İngiltere Üniversitelerinin tüm üyelerinin Cambridge İngilizce’sini kabul ettikleri görülüyor. AB öğrencileri ve derslerinin tamamı veya bir kısmı için vize gerekmeyen diğer öğrenciler için ileri düzeydedir. Rakamlar ayrıca, yaklaşık yüzde 90’ın (tüm Russell Grubu üniversiteleri dahil), lisans düzeyinde ve daha üstündekiler için 4. Sınıf vize alması gereken öğrenciler için bunu kabul ettiğini göstermektedir.

Öğrencilerin, seçtikleri kursların İngilizce dil gereksinimlerini, Üniversite’ye başvurmadan önce doğrudan üniversite ile iletişime geçerek kontrol etmeleri önerilir.

Yorum Yaz