MENÜ

Kanada Yaz Okulları

159 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları

Yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu Kanada, eşi benzeri olmayan doğal güzellikleri ve büyüleyici atmosferiyle yaz okulu için plan yapan öğrenciler için oldukça cazip bir yaz tatili ve eğitim fırsatı vadediyor.
Kanada yaz okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle yaş ve dil seviyelerine göre gruplandırılıp ayrı sınıflarda eğitim almaktadır. Kanada yaz okuluna katılan öğrenciler genellikle çok yoğun olmayan haftalık 15-20 dersten oluşan İngilizce dil eğitimi içeren programlarda eğitim alıyor.

Dünya’nın farklı noktalarından gelen çok uluslu sınıflarda farklı kültürleri tanıyıp, yeni arkadaşlıklar edinme şansını yakalayabilirsiniz. Çok uluslu sınıflarda öğrencilerin birbirleriyle kaynaşıp kendi ulusal dillerinden uzak sadece yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerinin farkına varmaları sağlanmaktadır. Ayrıca İngilizce öğrenmeyi çok daha hızlı ve pratik kılmaktadır. Aslında yaz okullarının temelinde yatan amaçta budur. İletişim kurmak ve kendini anlatabilmek zorunlu bir faaliyettir bu yüzden öğrenciler yabancı dil eğitimini hızlı ve pratik olarak öğrenmektedirler.

Sosyal açıdan Kanada yaz okulu programları ders saatleri dışarısında kalan sürelerde faaliyet ve aktivitelerin yoğun olduğu, kendinizi geliştirmeniz açısından oldukça zengin bir ülkedir. Kanada’nın doğal güzellikleri bir çok filme ve belgesele konu olmuştur. Bu doğal güzellikler içerisinde spor etkinlikleri, doğa sporları, turistik ve tarihsel gezi faaliyetleri ile serbest zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Kanada Yurt dışı yaz okullarında güzel bir vakit geçirmek istiyorsanız dikkat edeceğiniz en önemli unsurlardan biriside konaklamadır. Kanada Türkiye şartlarına göre oldukça pahalı bir ülkedir. Ekonomik durumunuz bunu sağlayacak kadar iyi değilse Üniversite kampüsleri içerisinde bulunan yurtlarda konaklama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yurtta konaklamayı düşünen öğrencilerin tam pansiyon yurt seçmeleri de oldukça önemlidir. Böylece giderlerinizi minimuma indirip, yurt içerisindeki ortak faaliyetlerden faydalanabilirsiniz. Türkiye’den dil eğitimi için Kanada’ya giden öğrencilerin en yoğun olduğu şehirlerin başında Vancouver ve Toronto bulunmaktadır.

Yorum Yaz