MENÜ

Şarkı Dinleyerek İngilizcenizi Geliştirin

104 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Şarkı Dinleyerek İngilizcenizi Geliştirin

İngilizce Podcast dinlemenin İngilizce’yi iyileştirmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında bir fikriniz yoksa bu makalemiz tamda size göre. Bir podcast, herkesin indirebileceği ve dinleyebileceği bir radyo şovu gibidir. İnsanlar pek çok farklı şey için podcastler hazırlarlar.

Radyo istasyonları programları, üniversiteler ve okullardan podcast’ler hazırlarlar ve okullar İngilizce derslerinden podcastler çıkarırlar. Birçok insan ilgi duydukları veya hakkında oldukça fazla bilgiye sahip oldukları şeyler hakkında podcast yayınlarlar. Ticari haberlerden basketbola veya modadan çiftçiliğe kadar her konuda İngilizce podcast bulabilirsiniz.

Tüm bu podcast’lerin ortak noktası olan şey, konuşan insanların seslerini duyurduğunuzdan listening beceriniz oldukça artar. Çoğu şarkı, ana dili İngilizce olan konuşmacı veya müzisyen tarafından yapılır ve bu bazen çok hızlı bir şekilde konuşabilecekleri anlamına gelir. Ancak bu bir podcast’tir, kaydı duraklatabilir ve anlamadığınız tüm kelimeleri tekrar dinleyebilirsiniz.

Podcast’ler bir ile iki saat arasında farklı uzunluklarda olabilir. Uzun ve karmaşık podcast’leri dinlemeye başlamak iyi bir fikir değildir, anlamadığınız çok şey varsa sinir bozucu ve sıkıcı olabilir. İlk olarak yaklaşık on dakikaya yakın bildiğiniz ya da ilgilendiğiniz bir konuyla ilgili kısa bir podcast’i bulmaya çalışın. Bir kısmını anladığınızdan emin olana kadar onu dinlemeyi deneyin, ancak hepsini anlamadığınız için sakın endişelenmeyin.

Yeni İngilizce öğrenen insanlar için yapılmış podcast’leri İnternet aracılığı ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Bazıları özgür, bazıları özgür değil. Bunları dinlerken podcast’in İngilizce seviyenize uygun olup olmadığına emin olun, böylece çok kolay postcastler dinleyerek boşa vakit geçirmezsiniz. Veyahut tam tersi çok zor postcastlar açarak sıkıcı bir hal almasını önleyebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi iyi olan bir arkadaşlarınıza, size tavsiye edebilecekleri podcast’leri olup olmadığını sorabilirsiniz.

Bilgisayarınıza, MP3 çalarınıza veya akıllı telefonunuza podcast indirmeye başladığınızda, başka şeyler ile meşgul olurken İngilizce dinlemek mükemmel bir pratik yapma yöntemidir. Elbiselerinizi yıkarken, evinizi temizlerken, Okula ya da işe giderken dinlediğiniz müzik veya postcast size dilde inanılmaz bir akıcılığa kavuşmanıza yararlı olacaktır.

Bunun dışında Müzik Dinleyerek İngilizce pratiği yapmak istiyorsanız sizler için hazırlanmış birbirinden güzel ve faydalı telefon uygulamaları mevcuttur. İngilizceyi müzik dinleyerek öğrenmenize faydalı olacak bazı telefon veya tablet uygulamalarını sizler için araştırarak derledik.

1- Spotify

Spotify uygulaması, Yerüstünde bulunan her türlü şarkının özenle yerleştirildiği, sanatçıların özgeçmişlerini, müzik becerilerini ve en son haberlerine ulaşabileceğiniz harika bir uygulamadır. Bunun dışında müzik arşivindeki bütün sanatçıların biyografileri ve sanatçı hakkında bilgiler İngilizce olarak yer almaktadır. Bu sayede müzik dinlediğiniz sırada okuyabileceğiniz harika İngilizce yazılar ve paha biçilemez bir bilgi dağarcığına sahip olabilirsiniz. Kendi başınıza hem müzik dinlemek hemde eğlenirken İngilizce yazılar okuyarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu uygulama tamda size göredir.

2- Genius

Genius uygulamasının çıkış noktası edebiyata gönül veren bir çok farklı meslek grubundan insanların emeğiyle ortaya çıkan harika bir uygulamadır. İngilizce öğrenmek veya pratik yapmak istiyorsanız bu uygulamayı yanınızdan hiç ayırmayacaksınız. Genius sayesinde müzik dinlediğiniz sırada, şarkının sözlerini ekrandan takip edebiliyorsunuz ve şarkıdaki sözlerin ne anlam taşıdığına ne anlatmaya çalıştığına hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz veya şarkıların varoluş hikayeleri hakkında da detaylı bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Hala geliştirme aşamasında olan uygulamayı uygulama market aracılığı ile kolaylıkla edinebilirsiniz. Sunduğu özellikler ve size sağlayacağı fayda göz önünde bulundurulursa Genius sizin için adeta biçilmiş bir kaftan. Genius uygulaması sayesinde İngilizce öğrenip, şarkı sözleri ezberleyebilir hem de şarkının varoluş hikayesini ve açıklamaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hızlı ve pratik İngilizce öğrenmenin yolu genius’tan geçiyor.

Yorum Yaz