MENÜ

Work and Travel Nedir?

267 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Work and Travel Nedir?

Sizde okulunuzu bitirip yurt dışında eğitim ve seyahat etmek istiyorsanız “Work and Travel Nedir?” sorusunun cevabını arıyorsanız bu makale kafanızdaki bir çok soruyu karşılayacak nitelikte. Work and Travel, üniversite öğrencileri için Amerika Birleşik Devletleri tarafından hazırlanmış resmi çalışma ve seyahat iznidir. Work and Travel’ın altında yatan sebep kültürel değişim sayesinde farklı kültürlerin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmasını sağlamaktır. Work and Travel kısaca WAT olarak da adlandırılır.

1961 yılında ABD dış işleri bakanlığı tarafından Work and Travel programı ve yasal izinleri hazırlanmış olup günümüze gelene kadar birçok değişikliğe uğramıştır. Günümüzde bir çok global şirketinde içinde bulunduğu ve sponsor olarak yardım ettiği bir programdır. Work and Travel programı sayesinde yaz tatilinizde Amerika’da çalışıp para kazanabilirsiniz. Ayrıca çalışma süresi boyunca İngilizce konuşarak pratik yapma ve dil öğrenme fırsatı kazanırsınız.

Mantık olarak dil kurslarına on binlerce Türk Lirası ödemek yerine ücretsiz ve hızlı bir şekilde İngilizceyi pekiştirebilirsiniz. Her öğrencinin programa kolaylıkla katılacağı oldukça kapsamlı ve içeriği zengin bir programdır. Genellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalarda çalışan öğrenciler kendi kazançları ile farklı bir ülkede yaşamanın zorluklarını, avantajlarını ve özgürce seyahat etme şansını yakalar.

 

 

 

Yorum Yaz