MENÜ

Yurtdışı Eğitimine Giderken Yapmanız Gereken Hazırlıklar

279 defa okunduYorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Yurtdışına giderken dikkat edilmesi gerekenler

Yurtdışı Eğitimine Giderken Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Yurtdışında eğitim ile ilgili stresi azaltmak için, uzak olduğunuzda mümkün olan en iyi zamana sahip olmanızı sağlamak için kendinizi deneyiminize hazırlayın. Yurtdışında eğitim yapmaya hazırlanırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Yurtdışına çıkarken yanımıza almamız gereken en önemli konuları sizler için derledik.

1 – Sizin için mükemmel bir okul seçin –Sizin gibi diğer öğrencilerden gelen yorumları okurken bilinçli bir karar vermenin en önemli adımıbudur.

2 – Evrak işi – Bir izin veya vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin, seyahat sigortası yaptırmayı düşünün ve hazırlamanız gereken diğer evrakları öğrenmek için dil okulunuza danışın.

3 – Araştırma – Ziyaret etmeyi seçtiğiniz yer hakkında araştırma yapın. Hava koşulları, popüler yerler, ilgi çekici yerler, nereden yardım alacağınız, ulaşım seçeneklerini ve daha pek çok şey hakkında bilgi edinin.

4 – Konaklama yerinizi seçin – İhtiyaçlarınıza en uygun konaklama yerlerini seçin ve önceden rezervasyon yaptırın. Seçtiğiniz konaklama türü için doğru malzemeleri paketlediğinizden emin olun.

5 – Uçuşunuzu yaptırın – En iyi fiyatları almak için uçuşunuzu önceden yaptırın. Gemide ve uçakta hangi bagaja izin verildiğini iki kez kontrol etmeyi unutmayın. Öğrenci indirimleri için Öğrenci Evrenini ziyaret edin.

6 – Doktora gidin – Doktorunuz tarafından kontrol edin ve sağlıklı ve seyahat etmeye hazır olduğunuzdan emin olun.

7 – Planlama finansmanı – Bütçenizi bu kılavuzdaki bilgilere dayanarak tahmin edebilirsiniz. Beklenmedik masraflar için fazladan bir miktar para eklemeyi unutma.

8 – Paketleme – Sizinle birlikte almanız ve yanınıza almanız gereken şeyleri düşünün. Hava koşullarını ve bagaj alanınızı düşünün. Çok fazla şey almayın ve hediyelik eşyalar için çantanıza biraz boşluk bırakın.

9 – Temas halinde olmak – Aileniz ve arkadaşlarınızla nasıl iletişim kuracağınızı planlayın, onlara bunu söylemeyi unutma!

Yorum Yaz